Detoxifiere cu ghimbir


Cu totii stim cat de sanatoase sunt sucurile naturale , si cu toate ca ne-am dori sa savuram zilnic cate un pahar plin de vitamine , nu o facem !!

Pentru doua pahare de suc aveti nevoie de :

– 4 morcovi

-4 mere

-2 portocale

-1 banana

-2 cm ghimbir proaspat

Curatati morcovii , apoi ii taiati rondele.

Portocalele le desfaceti feliute , iar merele le spalati , le curatati de samburi , apoi le taiati cubulete.

Nu curatati merele de coaja !!

Decojiti banana , apoi o taiati rondele.

Le puneti pe toate intr-un bol incapator in care le amestecati , apoi le treceti prin storcatorul de fructe impreuna cu ghimbirul curatat .

Puneti sucul rezultat in pahare si serviti !!

Sa fiti sanatosi !!!

Publicitate

18 gânduri despre “Detoxifiere cu ghimbir

  1. Acum foarte multi ani nu as fi crezut ca o bautura din morcovi poate fi asa buna.
    M-am convins singura pana la urma band sifon cu sirop de morcovi fara sa stiu ce este.Cand am aflat trecuse deja o zi de cand am baut. :)))
    Sunt convinsa ca bauturica ta este f. buna desi ghimbirul, personal, l-as scoate.
    Weekend placut Adina,pupici!

  2. Ba eu de ani de zile fac suc proaspat dimineata pt noi , tot cam asa ,morcov,mere,citrice, ghimbir daca am, sau polen . Mai nou am adaugat si unul de telina,sfecla,mar,pt mine.E cafeaua mea de dimineata,ca tot nu beau 🙂

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s